Piekļūstamības ziņojums

Piekļūstamības paziņojumsBalvu novada pašvaldības pansionāts “Balvi” saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.
Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz:
Balvu novada pašvaldības pansionāta “Balvi” oficiālo mājas lapu www.pansionatsbalvi.lv
Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.
Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?Oficiālā Balvu novada pašvaldības pansionāta “Balvi” mājas lapa www.pansionatsbalvi.lv daļēji atbilst noteikumiem Nr.445. turpmāk minēto iemeslu dēļ.
Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445. Virsraksti nav izkāroti loģiskā, jēgpilnā secībā jeb hierarhijā, tādējādi lietotājiem var būt apgrūtināta vai neiespējama tīmekļvietnes struktūras uztvere. Tīmekļvietnes satura bloki tiek nodalīti tikai vizuāli, tie nav piekļūstami ekrāna lasīšanas ierīcēm. Vairumam attēlu, fotogrāfiju, grafiku, plakātu, arī ikonām un logotipiem trūkst alternatīvie teksti, līdz ar to cilvēki, kas izmanto ekrānlasītāju nevar piekļūt informācijai. Netiek izpildīts MK noteikumu 22.4.punktā minētais princips par robustuma ievērošanu. Alternatīvo tekstu pievienošana lapas attēliem, fotogrāfijām, grafikiem, plakātiem, arī ikonām un logotipiem tiks uzsākta no 2021.gada janvāra. Video materiāliem nav satura apraksta, video materiāliem nav pievienoti subtitri.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 29.12.2020. Izvērtēšanu veica Balvu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un IT nodaļas vadītāja Iluta Mežule un Balvu novada pašvaldības mājas lapas administrators Arvis Birkovs.
Izvērtējumu apliecinošs dokuments: .
Piekļūstamības alternatīvas
Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, citā formātā, piedāvājam sazināties ar pansionāta “Balvi” atbildīgo par mājas lapu: weblapuserviss@gmail.com
Atsauksmēm un saziņai Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.
Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:
E-pastā: weblapuserviss@gmail.com
Adrese: Pansionāta apbraucamā iela 1, Celmene, Kubulu pagasts, Balvu novads
Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.
Sūdzību iesniegšana Par tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīga ir Sabiedrisko attiecību un informācijas tehnoloģiju nodaļa
E-pastā: iluta.mezule@balvi.lv
Zvaniet: +37164522830
Adrese: Bērzpils iela 1a, Balvi, Balvu novads
Pārraugošajā iestādē atbildīgais ir Balvu novada pašvaldības izpilddirektore Imanta Serdāne
Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:
Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010
Tālrunis: +37167686768
E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv
https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija
Ziņas par paziņojuma sagatavošanuŠis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 29.12.2020.
Šo paziņojumu apstiprināja Imanta Serdāne, Balvu novada pašvaldības izpilddirektore.

Lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās teicamu darbību, šī interneta vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot izmantot šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Lasīt vairāk